שיקום מבנים

לאחרונה יותר ויותר חברות שיפוץ נכנסות לתחום שיקום מבנים.
כולנו רוצים להעלות את רמת החיים שלנו, מבנה אשר בנוי בצורה ישנה מתחת לסטנדרטים של היום, או פשוט מבנה שלא טופל בצורה מקצועית במשך שנים רבות יוכל לעבור שיקום מבנים ולהיראות חדש יותר, מרשים יותר ואפילו להעלות את רמת החיים בתוכו.

מבנים ישנים רבים מתחילים להתפורר, לצבור בעיות אסטטיות ופגמים שונים ואפילו להגיע למצב בעייתי ברמת הבטיחות!
לא פעם שמענו על מבנה שלא שופץ או עבר שיקום מבנים במשך שנים רבות ומרפסת פשוט נפלה באחד הימים!
רק תחשבו מה היה קורה אם הייתם עומדים על המרפסת שלכם והיא הייתה קורסת…
חשוב מאוד לבצע שיקום מבנים בהקדם ולדאוג לרמת הבטיחות הגבוהה ביותר שאפשר.

אנשי נדל"ן רבים אוהבים מאוד בתים ישנים ולא מטופחים, הם מוצאים מבנים מוזנחים וישנים, משקיעים בהם כסף ומטפלים בהם בעזרת שיקום מבנים, וגורפים רווחים פשוט אדירים ששווים מאות אחוזים יותר מעלויות השיפוץ שהם השקיעו.

האם כל בניין יכול לעבור שיקום מבנים? 

ממה לא משנה כמה ישן, פגום, מתפורר או לא בטיחותי הבניין שלכם, כאשר חברה מקצועית מבצעת שיקום מבנים היא עוברת על כל חלק במבנה, מהיסודות ועד לגג, חברה איכותית מסוגלת לגרום לבניין ישן ומתפורר להראות חדש ומרשים תוך זמן קצר והשקעה נמוכה יחסית.

קיים מושג מיוחד בתחום שיקום מבנים, המושג נקרע "ריענון מבנה", הרעיון הוא שיפוץ "קל" יותר, אשר לא נוגע במאפיינים המרכזיים של הבניין.
כאשר חברה מבצעת ריענון לנכס היא תתעסק בעיקר באלמנטים החשובים, כגון חיזוק היסודות, צביעה כללית של המבנה ותיקונים קלים.
מצד שני, קיימים מבנים אשר דורשים שינוי מאסיבי כגון:
תוספת בנייה  (מרפסות, קומה חדשה וכו'),שיפוץ מבנים,  הריסה של אזור מסוים ובנייתו מחדש, תיקון יסודות ואפילו חידוש המבנה לרמת שינוי חיצונית ופנימית כלליים.

 דגשים לגבי שיקום מבנים:

הרבה לפני ביצוע העבודה, חשוב להבין מהי רמת השיפוץ שאתם מעוניינים לעשות בנכס שלכם.
כמובן שהרעיון יכול להשתנות עקב בעיות חמורות בנכס שחברת השיקום תגלה כשתגיע להצעת מחיר, ועדיין, חשוב שיהיה לכם רעיות כללי של מה המטרה שלכם מהעבודה.
יש אנשים אשר רוצים לעשות שיקום מבנים פשוט, צביעת הנכס, תיקון מרפסות וכו'.
ואנשים אחרים יעדיפו לעשות שיפוץ כללי ומאסיבי לבניין כולו.

לסיכום, כדי למנוע עלויות גבוהות של שיפוץ הנכס ובעיות בטיחות רציניות, חשוב לבצע שיקום מבנים לעתים קרובות יחסית, בצורה כזאת הבניין תמיד יראה ברמה גבוהה יותר, איכות החיים תעלה ועלויות השיפוץ יהיו קטנות יותר לטווח הרחוק.